zdrowe i silne włosy

Zdrowe i silne włosy bez parabenów, silikonów i siarczanów

Zdrowe i silne włosy bez parabenów, silikonów i siarczanów

Dlaczego tak ważne jest osiągniecie zdrowych i silnych włosów bez parabenów, silikonów i siarczanów?

Być może spotkałeś się z butelkami szamponów lub odżywek oznaczonych jako wolne od siarczanów, silikonów i parabenów. Co to właściwie oznacza? Jakie ma znaczenie dla naszych włosów? I czy naprawdę powinniśmy przykuwać do tego tak dużą uwagę czy to tylko kolejny chwyt marketingowy? Przyjrzyjmy się dokładnie plusom i minusom każdego z wyżej wymienionych składników.

Siarczany są to syntetyczne, niedrogie detergenty, które są bardzo skuteczne w usuwaniu zabrudzeń, a także pomagają w zapewnieniu w tworzeniu się piany, która powstaje gdy myjemy włosy. W niektórych przypadkach mogą one jednak wysuszać włosy, podrażniać wrażliwą skórę głowy albo wpłynąć na powstanie wysypki.

Natomiast parabeny są konserwantami używanymi w kosmetykach i mają za zadanie zapewnić im dłuższy okres trwałości. Znajdziesz je w większości produktów do makijażu i szamponach. Oprócz reakcji alergicznych, takich jak pokrzywka, swędząca skóra głowy czy zaczerwienienie, niektóre badania wskazują na powiązanie parabenów z rakiem z powodu tego jak naśladują one estrogen w organizmie. Chociaż badania te nie były jednoznaczne, fakt, że parabeny mają wpływ na wewnętrzne organy jest sam w sobie niepokojący.

Ostatnie ze składników chemicznych szamponów – silikony zapewniają powstawanie rodzaju powłoki na włosach, dając wrażenie gładkich, błyszczących i odżywionych nawet tam, gdzie cebulki włosów są uszkodzone. Zapewniają również ich śliskość, co ułatwia rozczesywanie. Mimo tych wszystkich plusów mają one zły wpływ na zdrowie skóry głowy. Ponieważ większość kosmetycznych silikonów nie jest rozpuszczalna w wodzie, z czasem zbierają się one na włosach, obciążając je. Ta nierozpuszczalna bariera nie zapewnia wystarczającej ochrony cebulkom włosa przez co, podczas gdy, twoje pasma mogą wyglądać na zewnątrz bez skazy, będą nadal wysuszone, kruche i podatne na pękanie. Dlatego tak ważne jest wykorzystanie kosmetyków, które zapewnią zdrowe i silne włosy bez wykorzystania parabenów, silikonów i siarczanów.

Ze względu na zapotrzebowanie ze strony klientów, coraz więcej marek produkuje szampony i odżywki wolne od substancji chemicznych. Kamiwaza to produkt dający zdrowe i silne włosy bez parabenów, silikonów i siarczanów dzięki wykorzystaniu naturalnych ekstraktów. Zawiera on zarówno ekstrakt z liści brzozy, z kory buku oraz soki z pokrzywy i łopianu, które są odpowiednie dla różnych rodzajów włosów.