Wypadanie włosów

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów może być dużym problemem zwłaszcza dla kobiet, dla których włosy są ważnym elementem wizerunku oraz wskaźnikiem młodości i witalności. Utrata włosów może być problemem, ale niestety stres (fizyczny i emocjonalny) może dodatkowo zwiększać utratę włosów. Dlatego zanim zaczniesz się martwić ważne jest, żeby zachować spokój i podjąć odpowiednie środki, żeby zaradzić łysieniu. Najlepiej w oparciu o metody naturalne.

Po pierwsze, wypadanie włosów jest bardzo częstym problemem wśród, o wiele częściej niż  zdajemy sobie z tego sprawę. Badania pokazują, że co najmniej 1 na 3 kobiety cierpi z powodu utraty włosów lub zmniejszenia objętości włosów w pewnym momencie ich życia. Okresowe wypadanie włosów jest normalne np. u pań, które przechodzą przez okres menopauzy lub są po ciąży.

Więc jeśli zauważasz wypadające pasma, ważne jest, aby nie zwariować, a odpowiednio podejść do tematu. Utrata włosów powoduje niepokój, ale niezwykle ważne jest uświadomienie sobie jak powszechny jest to problem i, że nie jest powodem do wstydu. Zdrowy człowiek traci 50 do 100 włosów dziennie, często bez zauważenia.

Po drugie istnieją dwa rodzaje powodów utraty włosów: genetyczne i reaktywne.

Genetyczne to znaczy, że jesteś genetycznie predysponowany do przerzedzania włosów, co oznacza, że możesz zaobserwować stopniowe zmniejszanie objętości włosów. W takich przypadkach mieszki włosowe są bardziej wrażliwe co powoduje, że stopniowo kurczą się i produkują nieznacznie drobniejsze i krótsze włosy z każdym mijającym cyklem wzrostu włosów. Taki rodzaj wypadania włosów jest permanentny i wymaga długotrwałego leczenia.

Łysienie reaktywne jest wynikiem zaburzenia równowagi w organizmie jak np. niedobór pokarmu, silny stres, niska w składniki odżywcze dieta lub choroba. Utrata włosów spowodowana stanem chorobowym zwykle ustępuje zaraz po wyzdrowieniu.

Gdy już zdiagnozujesz źródła Twojego problemu z włosami, udaj się do drogerii lub apteki, żeby sprawdzić co możesz zrobić, żeby rozwiązać swój problem. Najlepiej zaopatrzyć się w naturalne preparaty, które zapobiegają wypadaniu włosów bez ich obciążania. Jak np. Kamiwaza, która łączy w sobie wykorzystanie bioaktywnych substancji. Jej działanie opiera się na starannym skomponowaniu czterech roślin – buku, brzozy, łopianu i pokrzywy, których odpowiednie stężenie zapewnia skuteczność produktu, która została wielokrotnie udowodniona w trakcie badań nad jego działaniem.