Kamiwaza

KAMIWAZA, KAMI – włosy Waza – cudowna moc, co można tłumaczyć: doskonały środek do pielęgnacji włosów. Jest on wyprodukowany z ekstraktów roślinnych według receptury łączącej tradycyjną wiedzę zielarską z najnowsza biotechnologią opracowaną w Japonii. Działa jako biostymulator na komórki mieszków włosowych, powodując odrost włosów i przywracając zdrowy wygląd włosom zniszczonym. Badania dermatologiczne potwierdziły dużą skuteczność preparatu.

Sprawdź ofertę

Ekstrakt z kory buku – zawiera związki fenolowe. Wspomaga działanie mieszków włosowych

Ekstrakt z liści brzozy – zawiera flawonoidy, garbniki i saponiny działa jako regulator sebum i zapobiega wypadaniu włosów.

Sok z łopianu zawiera związki poli-acetylenowe, olejki eteryczne, sterole, inulinę. Wspomaga funkcjonowanie komórek skóry głowy

Sok z pokrzywy zawiera chlorofile a i b, ksantofile, beta-karoten, witaminy z grupy K. Korzystnie wpływa na strukturę włosów reguluje wydzielanie sebum

Codziennie na nasze włosy działa wiele szkodliwych czynników – leki, środki chemiczne, choroby, nieodpowiednia dieta, zanieczyszczenia atmosfery, stres. Powodują one w różnym stopniu uszkodzenie włosów i mieszków włosowych co prowadzi do pogorszenia wyglądu estetycznego włosów, nadmiernego ich wypadania oraz łysienia.

Mieszek włosowy pozbawiony włosa przechodzi w stan spoczynku, a przy braku czynników stymulujących stopniowo zanika. Gdy mieszki włosowe zanikną całkowicie, nie ma możliwości odrostu włosów. Oceniając łysienie nie jesteśmy w stanie ocenić ustalić czy mieszki włosowe są zdolne do regeneracji, dlatego zawsze warto podjąć próbę zastosowana biostymulatora.

Aktywne substancje przetrwać roślinom w skrajnych warunkach skrajnie niskich i wysokich temperatur. W przypadku włosów chronią one komórki mieszka włosowego przed skutkami stresu oksydacyjnego. KAMIWAZA została wyróżniona w konkursie na najlepszy kosmetyk naturalny.

Sposób stosowania – We wszystkich przypadkach preparat należy delikatnie rozprowadzić równomiernie na skórę (nie wcierać). W zależności od problemu zmienia się częstotliwość użycia:

Łysienie – we wszystkich typach codziennie aż do uzyskania zadowalającego efektu minimum przez 4 miesiące a potem 2 razy w tygodniu. 80% użytkowników zauważyło wyraźne efekty już po 2 miesiącach stosowania.

Nadmierne wypadanie włosów – codziennie przez miesiąc, następnie 2 razy w tygodniu przez dwa miesiące. Skuteczność wynosi około 96% – po 2 tygodniach stosowania.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – codziennie przez sześć tygodni, następnie dwa razy w tygodniu przez 3 miesiące. Pozytywne efekty uzyskało 92 % użytkowników po 5 tygodniach stosowania.

Łupież – codziennie przez 7 dni, następnie dwa razy w tygodniu przez 1 miesiąc

Poprawa stanu zdrowotnego i wyglądu włosów – 2 razy w tygodniu.

Ocena skuteczności działania na podstawie badań przeprowadzonych w 2005 roku trwających 4 miesiące i obejmujących 151 osób.

KAMIWAZA – jest preparatem roślinnym nie zawiera substancji toksycznych. W przeprowadzonych testach dermatologicznych nie zaobserwowano reakcji alergicznych.

Działanie – Aktywne substancje roślinne preparatu stymulują reakcje, w wyniku których powstają białka antystresowe. Kluczową role odgrywają białka białka opiekuńcze, oraz dysmutaza nadtlenkowa (SOD), które odpowiadają za utrzymanie równowagi pro-antyoksydacyjnej (RPA). Biostymulujące działanie preparatu polega na uruchamianiu mechanizmów antystresowych powodujących regenerację komórek mieszków włosowych, co w efekcie prowadza do odrastania włosów i przeciwdziała nadmiernemu ich wypadaniu.

Skład (INCI)

Aqua, Fagus Beach Robour extract, Betula alba extract, Bardana sp. extract, Urtica Dioica Herb extract, Phenoxyetanol, Ethylhexylglicerin

Rys. 1 Schemat fragmentu komórki uszkodzonej przez stres 1) błony lipidowe uszkodzone przez stres 2) Białka receptory reagujące na sygnały z zewnątrz komórki (np. hormony): nieaktywne w związku ze zmiana ich kształtu i przemieszczeniem się po uszkodzeniu białek strukturalnych 3) Inne białka przekazujące sygnały z zewnątrz komórki: nieaktywne w związku ze zmianą ich kształtu i przemieszczeniem się po uszkodzeniu białek strukturalnych 4) Kompleks białek przeprowadzających reakcje biochemiczne: nieaktywne w związku ze zmiana kształtu domen reagujących i brak współdziałania 5) Białka strukturalne tworzące sieć konstrukcyjną komórki, która utrzymuje białka -receptory, kompleksy białek, różne struktury komórek (tzw. organelle), w odpowiednich miejscach w komórce; uszkodzone przez stres.
Rys. 2 Schemat fragmentu komórki uszkodzonej przez stres 1) błony lipidowe uszkodzone przez stres 2) Białka receptory reagujące na sygnały z zewnątrz komórki (np. hormony): nieaktywne w związku ze zmiana ich kształtu i przemieszczeniem się po uszkodzeniu białek strukturalnych 3) Inne białka przekazujące sygnały z zewnątrz komórki: nieaktywne w związku ze zmianą ich kształtu i przemieszczeniem się po uszkodzeniu białek strukturalnych 4) Kompleks białek przeprowadzających reakcje biochemiczne: nieaktywne w związku ze zmiana kształtu domen reagujących i brak współdziałania 5) Białka strukturalne tworzące sieć konstrukcyjną komórki, która utrzymuje białka -receptory, kompleksy białek, różne struktury komórek (tzw. organelle), w odpowiednich miejscach w komórce; uszkodzone przez stres.

Kontakt

Ayla Biolabs,
Pogodna 20/3
05-077 Warszawa

+48 503-156-928

kamiwazabio@gmail.com