What are the key hairfalls?

 

Co powoduje wypadanie włosów ?

Fizjologiczne wypadanie włosów jest naturalnym zjawiskiem występującym cyklicznie. W miejsce włosa, który wypada, odrasta nowy. Jest to tzw. cykl włosowy, który przeciętnie w ciągu życia człowieka powtarza się od 20 do 40 razy. Na skórze głowy znajduje się około 100 000 włosów, a żywotność włosa wynosi średnio 4 do 7 lat. Za normę przyjęto wypadanie włosów do 80 dziennie. Z powyższych danych wynika, że statystyczny człowiek powinien mieć pełne owłosienie głowy do późnej starości.

Jednak w praktyce w różnym wieku spotykamy się z nadmiernym wypadaniem włosów oraz łysieniem. Wpływają na to czynniki endogenne i egzogenne. Głównym problemem jest utrata włosów spowodowana przez czynniki egzogenne, dotyczy to około 70% osób. Czynniki endogenne to głównie uwarunkowane genetycznie zaburzenia hormonalne i metaboliczne. Z czynnikami egzogennymi stykamy się w życiu codziennym, zaliczamy do nich między innymi: leki, środki chemiczne, nieodpowiednią dietę, kosmetyki, zanieczyszczenia atmosfery, promieniowanie słoneczne oraz stany napięcia emocjonalnego. Powodują one uszkodzenie w różnym stopniu mieszków włosowych, co prowadzi do nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia. U osób z genetycznie uwarunkowaną skłonnością do łysienia działanie czynników egzogennych przyczynia się do nasilenia choroby.

Toksyczne działanie w/w czynników polega na wyzwalaniu w organizmie nadmiernej ilości wolnych rodników tlenowych. Prowadzi to do tak zwanego stresu oksydacyjnego.

Środki działające na wzrost nowych włosów możemy podzielić następująco:

  • substancje poprawiające ukrwienie,
  • substancje odżywcze,,
  • mające konkretne działanie biochemiczne, np. inhibitory 5 alfa reduktazy,
  • naturalne biostymulatory pochodzenia roślinnego (Kamiwaza.)

 

W trzech pierwszych grupach efektów możemy się spodziewać, jeżeli zastosowany środek odpowiada przyczynie łysienia. Działanie Kamiwazy polega natomiast na regeneracji komórek zniszczonych przez wolne rodniki tlenowe, a zatem jest skuteczne niezależnie od przyczyny uszkodzenia komórek mieszków włosowych.

Jak w przypadku wszystkich preparatów, efekty stosowania są zróżnicowana w zależności od indywidualnych uwarunkowań, m.in. zaawansowania łysienia oraz stanu mieszków włosowych, które po wypadnięciu włosów ulegają miniaturyzacji, a z czasem zanikowi. W przypadku osób młodych, które niedawno straciły włosy, i których  mieszki włosowe są wciąż aktywne, pierwsze odrosty powinny być widoczne już po 3 – 4 tygodniach. Osoby, które straciły włosy 10 – 15 lat temu muszą być bardziej cierpliwe. Zauważalne zmiany nastąpią prawdopodobnie po roku. Niezależnie od odrostu włosów o poprawia się stan skóry głowy.

 

Technology

  Nowadays we are aware of the fact that our hair condition,  depends on diverse factors connected to each other, such as […]

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *